Rozhodně nepodceňujte rezervaci. Ti nejlepší mají rezervované termíny rok dopředu, někteří i dva. Pokud máte svatbu v týdnu, tak to bývá snažší, ale pozor na hodně preferovaná data, kde je spousta stejných číslic.

Ideální je, když vám kameramana doporučí někdo známý nebo už jste byli spolu v kontaktu na jiné svatbě. Pokud nějaké jméno máte vyhlídnuté a nejste si pořád úplně jistí, tak si ho zkuste proklepnout. Přečtěte si recenze na sociálních sítích, prohledejte Google. Vymyšlené doporučení na vlastním webu nemusí být vždycky úplně pravda.

I když někdo točí dlouhou dobu, nemusí to být záruka dobře odvedené práce. Občas se stává, že kameraman nesleduje trendy, nové technologie a zůstane ve stejném klišé kolečku několik let nazpátek. Jestli vám chce dnes v době Youtube a různých streamovacích služeb, kdy si všechno pustíte i na mobilu kopírovat 30 DVDček pro všechny co byli na svatbě, dobře si to rozmyslete. Kdo dnes má ještě DVD přehrávač? YouTube nebo flash disk to jistí.

Občas mi píšou nevěsty, co chtějí natočit jen obřad na radnici a že to vlastně zabere jenom hodinu, dvě. Pokud chcete mít pravou atmosféru svatebního dne, určitě volte raději více natáčecích hodin, dostanete tak pravou a nefalšovanou vzpomínku. Na sestříhání krásného klipu je většinou potřeba minimálně 6 natáčecích hodin, ideálně 8, ale čím víc, tím líp.

Krásný příklad toho, když zachytíte krásný a emotivní proslov tatínka.

Máte rádi emoce? Chcete zachytit i proslovy, řeč oddávajícího? Já si ze své svatby vůbec nepamatuju, co nám vlastně oddávající říkal, všechno bylo strašně hektické, uspěchané. Dal bych dnes všechno za to, abych to měl nahrané a mohl si to poslechnout znovu. Proto si vybírejte ty, kteří mají i externí nahrávací zařízení, jenom mikrofon na kameře stačit nebude.

A co vy? Jaký máte rádi styl? Raději kratší videa nebo delší? Záleží vám na proslovech a hlasech ve videu nebo stačí písnička? Díky za názory